Colin Bentley je Colin Bentley,
 author od manual essence of project management method PRINCE2hlavným autorom väčšiny kníh o PRINCE2®. Jeho knihy sa už niekoľko rokov používajú ako výkladové texty k danej metodológii a sú uznávané a vysoko preferované. Colin má dlhoročné skúsenosti a vedomosti z danej oblasti, ktoré využíva pri písaní kníh o projektovom riadení a o PRINCE2®. Od roku 1966 pracoval ako projektový manažér a riadil projekty rôznych veľkostí a v rôznych krajinách. Od roku 1975 pracoval pre PRINCE2®, PRINCE a jeho predchodcu PROMPTII.

Colin Bentley napísal počiatočné verzie manuálu pre PRINCE2® a bol pre OGC hlavným reprezentantom a skúseným poradcom pre verziu 2009 manuálu PRINCE2®. Predtým ako v roku 2008 odišiel do dôchodku, pracoval pre APM Group ako hlavný skúšajúci a vytvoril pre APM Group a OGC systém budovania skúšobných materiálov pre PRINCE2. Vyšlo mu vyše 20 kníh, stále pracuje ako školiteľ PRINCE2 kurzov a konzultant pre riadenie projektov pre Londýnsku burzu, Microsoft Europe, Tesco Stores, Commercia Union a BBC.

Manuál Základy projektového riadenia PRINCE2®bol preložený do Slovenčiny s použitím frazeolofgického slovníka, ktorý vydávava APMG. Pretože tento slovník sa často mení, je možné že manuál neobsahuje najnovšie výrazy. Aktuálnu terminológiu PRINCE2, ako aj staršie používané výrazy, nájdete na stránke www.prince-2.sk. Manuál do slovenského jazyka preložila Renáta Proková a Branislav Gablas. Branislav Gablas je držiteľom certifikátu PRINCE2® Professional a školiteľom metodiky PRINCE2® a je zodpovedný aj za odbornúru korektúru manuálu.